ניהול אנרגיה בעסק

אם מת עידן ניהול הזמן, אז מה מחליף אותו? איך אפשר ליצור עסק אפקטיבי וייעיל שהוא גם מחובר למי שאני?
"פרודוקטיביות, היא השם שאנו נותנים לנסיונות שלנו לפענח איך נעשה את השימוש הטוב ביותר באנרגיה שלנו, באינטלקט שלנו ובזמן שעומד לרשותנו, כאשר אנו מנסים להפיק את התגמולים המשמעותיים ביותר עבורנו במינימום של מאמץ מבוזבז.
זהו תהליך שבו אנו לומדים איך להצליח בפחות לחץ ומאבק יומיומי."
 

אני כל כך אוהבת את ההגדרה הזו של צ'רלס דוהיג, כי היא סוף סוף מתחייסת לא רק ל"כמה הספקתי", אלא לעניין הזה של הלחץ. וגם לעניין הזה, של ביצועים ותוצאות אבל מבלי לאבד את כל מה שחשוב לנו באמת.

ובשביל מה כל זה בעצם? כל הטכנולוגיה, כל האוטומציות בעולם, דפי נחיתה, שיווק בכלל…? בשביל להשיג תוצאות מעולות בחיים ובעסקים. ואל תגידי לי שאת לא רוצה תוצאות כאלה. להיות יוצאת דופן בהישגים שלך.

אני חושבת שאם יש משהו אחד שמשותף לכולנו הוא הרצון להרגיש משמעותית, משפיעה, יוצאת דופן.

ופרודוקטיביות היא רק מושג אחד שעוזר לנו להגיע לשם בלי לאבד את עצמינו בדרך.
והקטע הזה של- בלי לאבד את עצמינו לדעת הוא קריטי!

רציתי לתת בכמה נקודות פשוטות את החוקים ששומרים עלי. שעוזרים לי ליצור ולייצר, לעשות מתוך שמחה ולהספיק מלא דברים בלי להרגיש שאני קורסת.

כשאנחנו מנסים לנהל את הזמן, לדחוס כמה שיותר דברים ביום, לסמן וי, להספיק אנחנו לעולם נרגיש במירוץ. תמיד יהיו לנו יותר משימות ממה שבאמת אפשר להספיק. וזה מוכפל אם את בעלת עסק פי 4. אז במקום לרדוף אחרי משהו חיצוני שינהל אותי, הרעיון הוא לבדוק כל הזמן שאני במקום שנעים, מהנה ומספק אותי. התורה היא פשוטה- במקום להתאמן על למסגר חתיכות ביומן, אני מתאמנת בלהרים את התדר שלי ולהיות כמה שיותר בתדר גבוה. זה כבר מסדר את היומן יופי :)  כי אמרנו בפוסט הקודם שהכל זה ניהול אנרגיה ולא ניהול זמן, זוכרות?

Photo by Lukas Blazek on Unsplash

המניפסט לניהול האנרגיה בעסק

(לגזור, להוסיף ולערוך, ולשמור :))
א. לזרוק מכל המדרגות את “צריכה וחייבת” ולהתרכז במה שאני רוצה לתת לעולם הזה, בהשפעה, בשינוי שאני יכולה ליצור פה, תוך זה שאני מקפידה על זה שזה נעשה בהנאה. במילים אחרות מה בא לי לתת+ ערך לקהל= שיווק שנעים לעשות שמכיל בתוכו ביטוי מלא ואותנטי.
 
 

ב. להתרכז במה שאני מעולה בו ומייצר לי הכי הרבה תוצאות+ כיף, ולהעיף את כל מה שלא לאאוטסורסינג. ככה אני סופר ממוקדת במה שקל לי להביא בו ערך לעולם בלי להתעייף. שווה את ההשקעה גם כשנראה “מאיפה אני אביא עכשיו כסף לאשת מכירות?” זה דורש רמה גבוהה של נאמנות לעצמי, כי הכי קל לקפוץ בעמוק על כל לקוח שמגיע. רק שזה לא באמת יביא אותי ליעד שאני רוצה, לא משנה מה היעד.

ג. להכיר את האנרגיה והקצב שלי ולא להאיץ בהם. איף כמה זה קשה, בתור אחת שרוצה שהדברים יקרו כבר אתמול. אבל איכשהו, תמיד כשאני עושה בלחץ ובכוח זה דווקא לא יוצא. מכירה? אז…סבלנות. לקצב הנכון לך. אין מקום להשוואות להיא ולזו, רק הקשבה לעצמך, למה שממלא אותך לעומת מה שמלחיץ ומרוקן.
 
ד. לייצר לעצמי לוח חלומות או מפת הגשמה ולפרוט אותה לצעדים הקטנים כדי לראות שהיעד לא מפחיד וגדול כל כך. איך זה קשור לזמן? זה עוזר לי ומשמש לי כמצפן בהחלטות מה לעשות קודם ואיך לתעדף. אם החלטתי בעסק לקדם מוצר מסויים, אני מרכז משימות והפעולות לקידום שלו ובודקת במצפן שלי שהפעולות מקדמות אותי למה שהגדרתי במפת ההגשמה שלי. זה תחליף מעולה לתוכנית עסקית שנתית למי שמסגרות ותכנון קדימה מכבים אותה.
 
ה. לתרגל חיבור פנימה במקום פזילה לצדדים החוצה. השראה מאחרים? מדהים ומבורך אבל לא כמדד להשוואת הצלחות. השראה וחיבור לסיפור האישי שלי+ ערך לקהל שלי= תרומה משמעותית והרגשת סיפוק> מוטיבציה לעשות עוד> תחושת סופר על בלתי ניתנת לעצירה. נראה את השעון שיתווכח איתי כשאני על ספידים של עשייה משמעותית!
 
ו. לא לפחד להגיד לא. ללקוחות, לבקשות, לטלפונים של אנשים שחושבים שאת עובדת 24/7… הסעיף הזה קריטי ביחוד עם את אחת שקצת קשה לה עם גבולות. ובנינו, אם ניהול זמן מאתגר אותך- את כנראה כזאת. שימי לך גבולות ברורים בנוגע לגבולות הגזרה בעסק, שעות הפעילות והמענה, סוג הלקוחות שבא לך לעבוד איתם ותראי כמה אוויר זה מכניס וכמה סטרס זה מוציא מהמערכת.
 
צילום: לילך גל
ספרי לי מה דיבר אליך? מה את לוקחת מפה “לניהול הזמן” בעסק שלך?
 

לקהילה בפייס לשיעורי וידאו בחינם | להיפגש איתי

 

כתיבת תגובה