ניהול זמן- יש חיה כזאת?

בואו נשים את זה כבר עכשיו על השולחן. התשובה היא…
לא. אני באמת לא מאמינה בניהול זמן. לא כגימיק, אלא במהות של הדבר. בעיני כל הסדנאות לניהול זמן מפספסות בגדול. בלי להשמיץ אף אחד, כן? כמה אפשר להחזיק עם לתקוע משימות ביומן בצבעים, במדבקות, בנושאים, בלמסגרת את עצמינו. אפשר להחזיק עם זה שבוע? חודש? בסוף זה מתפרק. כמו תוכנית דיאטה ששמרנו חזק חזק ובסוף חטפנו הכל עם ריבית. את הזמן לא באמת אפשר לנהל, וגם אותנו קצת קשה למסגר לתוך סלוטים של עבודה עם שעון מתקתק ברקע. ובכלל, הזמן היה שם תמיד. אמנם את הדקות והימים המציאו לפני כמה אלפי שנים, אבל זו המצאה של בני אדם, כאלה שהיה להם אינטרס שנעמוד בזמנים ונגדיל את התפוקות כנראה.
 
אז אם רוצים לנהל עסק יעיל ואפקטיבי, ו”ניהול זמן” זה אאוט, מה בכל זאת? הו! טוב ששאלתן.
אפשר בתוך החיים, הזמן, העסק, לנהל את האנגיה שלנו. לבחור.
אני מאמינה שאנרגיה הוא הדבר שאנחנו לא יודעות לנהל ולכן רובנו במרדף אחרי הזנב, ולא בכלל כמות הדקות שיש לנו ביום לעבודה. זה פשוט משהו חדש בשיח העסקי, בכל זאת אנרגיות וכל זה יכול להיתפס לא עסקי ורציני אלא רוחניקי ועמום. אז כדי שלא נישאר בכוונה השאנטית של המילה, ובלי להכנס עכשיו לחוקי היקום, רק הבהרה. הכוונה שלי באנרגיה- זה המחשבות והרגשות שלנו שיוצרים תדר מסויים.

כשאנחנו לא בתדר גבוה ומיטיב, אז ניהול היום שלנו… על הפנים. הכל עקום, לא מספיקים כלום ויוצאים בהרגשה של סמרטוט סחוט. מכירות את זה שאנחנו יכולות בשעה אחת של עבודה או בשיחה קצרה להרגיש שרוקנו לנו טעינה של שבוע? אז כזה.
 
באותו האופן יש דברים קטנים שיכולים למלא לנו מצברים לחודש! זוכרת את החופשה האחרונה? הופעה מלאה באדרנלין עם חברה? זמן איכות עם בני הזוג שלנו שמחזיר קצת רומנטיקה, חיבוק ורוגע לחיים. כל אלה הם רגעים שכאילו הזמן נעלם בהם. אנחנו לא באמת מודדות כמה דקות היינו בים בשקיעה. אנחנו פשוט שם. בנוכחות. ואז… הו אז… קורה קסם. כיף לנו, אנחנו רוצות עוד מזה, זה ממלא אותנו להמון זמן אחר כך ונותן כוח להמשיך בעשייה.
 
 
 
איך כל הקסם הזה בים קשור לעסק שלך? קשור קשר ישיר.
כי את הדבר הפשוט הזה אפשר לעשות גם בעסק שלך! ואז פתאום תגלי שאת מספיקה המון! שאת בעצם אנרג’ייזר, שיש לך כוח וזמן לכל הדברים שרצית. שאת כמו ההיא (או האני) שהיה נראה לך בלתי אפשרי להיות.
 
לפחות כמה פעמים בשבוע שואלים אותי “איך את מספיקה את הכל?” פעם הייתי מספיקה כי דחסתי והעמסתי על עצמי עומסים בלתי אפשריים. מתארות לעצמכן את המחיר של העומס הזה, נכון?
היום, אני יכולה להגיד היום שאני לא רצה, לא רודפת, לא חנוקה במשימות, ולא בפול גז על ניוטרל. אני במקום שנעים לי בו, ויש לי זמן לכל מה שאני רוצה. בחיי.
 
 
בפוסט הבא אספר על 6 חוקים שעוזרים לי ויעזרו גם לך לנהל עסק בלי להרגיש חנוקה ומוצפת במשימות.
 
טיזר במילה: נוכחות ובחירה במה שממלא אותי. גם בעסק.

כתיבת תגובה